شهوت، احساسی است که در دید اول با عشق، مشتبه می‌شود، بطوریکه یک حس ناگهانی و شدید جذب شدن به سمت کسی که به خوبی شناخته نشده، در فرد ایجاد می‌شود و به این خاطر با عشق مشتبه می‌شود که جاذبه آن به مانند عشق بسیار زیاد است. حس یا احساساتی که با شهوانیت در فرد بوجود می‌آید، در نگاه فرد واقعی به نظر می‌رسد، ولی حقیقت این است که این حس بر مبنای خیال است نه واقعیت. زیرا برای اینکه فرد عاشق کسی شود، باید به خوبی او را بشناسد تا در فرایند شناخت، علاقه و عشق در فرد بوجود آید. تفاوت میان عشق و شهوت هما ...

شهوانیت

شهوت، احساسی است که در دید اول با عشق، مشتبه می‌شود، بطوریکه یک حس ناگهانی و شدید جذب شدن به سمت کسی که به خوبی شناخته نشده، در فرد ایجاد می‌شود و به این خاطر با عشق مشتبه می‌شود که جاذبه آن به مانند عشق بسیار زیاد است.

حس یا احساساتی که با شهوانیت در فرد بوجود می‌آید، در نگاه فرد واقعی به نظر می‌رسد، ولی حقیقت این است که این حس بر مبنای خیال است نه واقعیت. زیرا برای اینکه فرد عاشق کسی شود، باید به خوبی او را بشناسد تا در فرایند شناخت، علاقه و عشق در فرد بوجود آید.

تفاوت میان عشق و شهوت همانند تفاوت شب و روز است و فرق اساسی دارند؛ زیرا شهوت بر پایه خیال است و عشق بر پایه واقعیتی است که برخاسته از شناخت است.

خواندن این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: تحریک جنسی زن و شهوانی کردن او

باوجود اینکه جاذبه ظاهری، یکی از فاکتورهای اصلی هر رابطه عاشقانه است، ولی عشق تنها به آن محدود نمی‌شود. لذا اگر رابطه‌ای تنها بر مبنای جاذبه ظاهری باشد، این رابطه بر مبنای شهوت است. در حالی‌که ایجاد یک رابطه عاشقانه، نیازمند شناختی است که در بستر زمان اتفاق می‌افتد و تنها نمی‌تواند بر پایه جذابیت ظاهری و جسمی باشد.

از همین رو تشخیص شهوت از عشق و تفکیک آن دو از هم باعث می‌شود که افراد به ویژه جوانان بهتر بتوانند در چنین شرایطی، فرد مورد نظر خود را برای زندگی مشترک انتخاب کنند. مسلما مبنای انتخابی که بر اساس شهوت(صرفا براساس جاذبه‌های فیزیکی) باشد، چیزی جز خیال پردازی خام نیست و فرجام خوشی نیز نخواهد داشت.

لذا فردی که گرفتار جاذبه‌های ظاهری و جسمی دیگری شده است، اصلا توجه‌ای به اختلافات اساسی، مشکلات و موانع پیش‌رو ندارد و هنگامی که فرد اصطلاحا به مُرادش برسد و جذابیت آن فروکش کند، تازه متوجه اختلافات، مشکلات و موانع پیش‌‎رو می‌شود که آن زمان دیگر دیر خواهد بود.

امام علی(علیه‌السلام) در این باره فرمود: «مبادا هوس بر شما چیره آید، زیرا که ��غاز آن فتنه و گمراهى است و فرجامش رنج.»

بنابراین نباید پیش از انتخاب، عاشق(علاقه‌ای که برمبنای جذابیت ظاهری و جسمی است) و دلباخته‏ى کسى شد. البته علاقه به اندازه‌ای که در فرد ایجاد انگیزه براى انتخاب کند، مشکل ساز نیست، بلکه لازم است. امّا فراتر از آن می‌تواند مشکلات زیادى را ایجاد کند؛ از جمله اینکه در چنین رابطه‌های شدید احساسی که تنها بر مبنای جذابیت ظاهری و جسمی است، علیرغم اینکه پایدار نیست، باعث می‌شود دختر و پسر به خوبى نتوانند همدیگر را ارزیابى کنند و جنبه‏‌هاى مثبت و منفى طرف مقابل را شناسایى کنند. همچنین می‌تواند بطور کلى قدرت انتخاب را از فرد سلب کند.

در نتیجه، لازم است طرفین احساسات و علاقه‏هاى اولیه خود را مهار کنند تا اگر بعد از گفت‌وگو، تحقیقات و مشورت‌های لازم، به این نتیجه رسیدند که طرف مقابل مورد مناسبی است، آن‌گاه علاقه‏‌ها را تقویت کنند، اما اگر برخلاف آن به نتیجه رسیدند؛ یعنى به این نتیجه رسیدند که هم کفو نیستند و تنها جذابیت ظاهری وجسمی فرد، چشمشمان را گرفته، ولی سایر شرایط را ندارد، به طبع در این صورت باید آن علاقه‏‌هاى خام اولیه را از صفحه‌‏ى دل از بین ببرند.آرشیو کامل شهوانی

این نکته ضروری است که براى تصمیم گیرى در انتخاب، تنها به غیر از عقل تکیه کردن اشتباه است و باید با تعقّل، مشورت و تحقیق و با توجه به ملاک‏‌هاى انتخاب همسر، فرد مورد نظر را انتخاب کرد، سپس عشق خالص و بهترین علاقه‌ها را بدون منت به فرد برگزیده یعنی همسر خود هدیه کرد و آن زمان است که عشق(که برخاسته از شناخت است) میان طرفین(زن و شوهر) ایجاد می‌شود.

برچسب ها: جنسی سک30 شهوانی ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه